חזרה של גני ילדים לשגרה והעתיד של התכנית בתורכיה

תכנית ה-SEL המובילה שלנו, א.י.ל -אני יכול.ה להצליח, עומדת לנחות בקרוב בתורכיה

 
שיתוף פעולה אזורי? אנחנו בעד!
התוכנית שמיועדת להקנות מיומנויות רגשיות-חברתיות לילדים וילדות בגילאי הגן, תתורגם לשפה התורכית ותעבור התאמה תרבותית. זאת במסגרת שיתוף פעולה עם קבוצת חוקרות מהמכון לחקר החינוך ב- Pamukkale Üniversitesi. במסגרת העבודה המשותפת נערוך יחד מחקר מבוקר, נסייע בבניית פרוטוקולים ואתר ייעודי עבור גננות. בשלב הבא הכוונה היא להטמיע את התוכנית במערכת החינוך בתורכיה!
ובינתיים, בישראל, התאמנו את התוכנית לצרכים ולאתגרים של התקופה המבלבלת הזו. פיתחנו כלים חדשים שיסייעו לגננות לחזק למידה רגשית-חברתית בקרב הילדים. בעזרתו של איילי האיל וחבריו ודרך סיפורים, תמונות ומשחקים הילדים לומדים על כללי הגן, מפתחים מודעות עצמית, מטפחים את הדימוי העצמי שלהם ומחזקים את תחושת השייכות לגן. הכלים של התוכנית ניתנים ליישום בתוך הגן וגם באמצעות למידה מרחוק. הם מאפשרים לשתף את ההורים כדי לשמור על רצף למידה בין הגן לבית ונותנים ביטחון ועוגן גם לצוותים החינוכיים.
גננות יקרות, נשמח להעמיד לרשותכן אחת מהמצגות של א.י.ל כדי שתוכלו להתנסות בה. אתן מוזמנות לפנות אלינו:
No photo description available.

 

החזרה של גני הילדים לשגרה לאחר מציבה לא מעט אתגרים

 
עבור ילדים רבים מסגרת הגן שבה שהו רק בשבועיים ראשונים של השנה, עדיין לא מוכרת והם טרם השלימו את תהליך ההסתגלות. ילדים רבים עדיין לא רכשו הרגלים מתאימים שהמסגרת החינוכית מצריכה וחלקם עוד לא מכירים את חבריהם לגן. כל זאת, על רקע תקופה של אי ודאות וחשש של המבוגרים לסיכון בריאותי. מסיבות אלה ישנה חשיבות רבה לעבוד עם הילדים על כללי הגן, על החוזקות שלהם ועל תחושת השייכות. כללים מהווים עוגן משמעותי בגיל הזה ובמיוחד בתקופת משבר. הם מקנים גבולות וביטחון ועוזרים לילדים לסגל הרגלים. שיח על חוזקות של הילדים מאפשר להם להכיר את עצמם, את חבריהם ולהרגיש שייכות רבה יותר לקבוצתם בגן.
בתוכנית א.י.ל – אני יכול.ה להצליח לגני הילדים, גננות עובדות עם הילדים על תחומים אלה של למידה רגשית-חברתית, דרך סיפורים, תמונות ומשחקים. בעזרתו של איילי האיל וחבריו הם לומדים על כללי הגן, מפתחים מודעות עצמית, מטפחים את הדימוי העצמי שלהם ומחזקים את תחושת השייכות שלהם לגן. הכלים של התוכנית ניתנים ליישום בתוך הגן וגם באמצעות למידה מרחוק. הם מאפשרים לשתף את ההורים כדי לשמור על רצף למידה בין הגן לבית ונותנים ביטחון ועוגן גם לצוותים החינוכיים.
גננות יקרות, נשמח להעמיד לרשותכן אחת מהמצגות של א.י.ל כדי שתוכלו להתנסות בה. אתן מוזמנות לפנות אלינו: ד”ר אינה כץ-גולד מנהלת תכנית אני יכול להצליח – א.י.ל – לגני הילדים
 
 
No photo description available.